Agenda

Liderzy i liderki biznesu wobec bierności klimatycznej

19 października 2022 • 11:30 -13:00 • Sala konferencyjna 25

Tematyka

Spotkanie w ramach programu Chapter Zero Poland dla osób zasiadających w radach nadzorczych i zarządach*

Czy możemy kształtować postawy odpowiedzialności osobistej, osobistego przywództwa w zakresie klimatu poprzez nadawanie tonu w najwyższych strukturach firmy? W jaki sposób rozwijać regularny dialog między poszczególnymi strukturami i liderami na temat kroków podejmowanych w zakresie celów klimatycznych firmy? Jakie informacje powinni dostawać członkowie rad nadzorczych, by temat klimatu był ich priorytetem i by skutecznie budowali swój wpływ na zarządy w zakresie strategii transformacji klimatycznej firm? Jak rozliczać liderów biznesowych z działań na rzecz klimatu? W jaki sposób edukować akcjonariuszy i pozyskiwać ich zrozumienie oraz wsparcie dla strategii transformacji klimatycznej firm i ich zrównoważonego rozwoju? Jakie znaczenie mogą mieć postawy konkretnych liderów biznesowych w dialogu z interesariuszami firmy, w tym z dostawcami, pracownikami oraz społecznościami lokalnymi na temat koniecznych działań na rzecz klimatu?

Między innymi na te pytania odpowiedzą goście spotkania organizowanego w ramach Chapter Zero Poland, polskiej odsłony powołanej przez Światowe Forum Ekonomiczne Climate Governance Initiative. 

*wejście tylko na specjalne zaproszenie

Więcej szczegółów znajduje się w zakładce WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

Prelegenci

wiceprezes zarządu, Respect Energy
partner, Deloitte Central Europe, przewodnicząca Rady Dyrektorów, Deloitte Central Europe, Lider Cen Transferowych Deloitte w Europie Centralnej
członek Rady Nadzorczej, CCC SA, członek rady Chapter Zero Poland
prezes Grupy PTWP, inicjator i organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego
Head of Climate Positive Programme, United Nations Global Compact Network Poland
przewodnicząca Rady Nadzorczej, Bank BNP Paribas
Climate Governance Initiative, przewodnicząca Chapter Zero Italy
prezeska zarządu, dyrektorka generalna, Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Wróć do listy